Champions League

Handball

Champions League

Teams

Aalborg HåndboldAalborg Håndbold
Bidasoa IrúnBidasoa Irún
Brest HC MeshkovBrest HC Meshkov
Chekhovskie MedvediChekhovskie Medvedi
Dinamo BucureștiDinamo București
Elverum HåndballElverum Håndball
FC BarcelonaFC Barcelona
FC PortoFC Porto
GOG Svendborg GudmeGOG Svendborg Gudme
HC Motor ZaporozhyeHC Motor Zaporozhye
HC PPD ZagrebHC PPD Zagreb
HT Tatran PrešovHT Tatran Prešov
IFK KristianstadIFK Kristianstad
IK SävehofIK Sävehof
Kadetten SchaffhausenKadetten Schaffhausen
KC VeszprémKC Veszprém
KS KielceKS Kielce
Montpellier HBMontpellier HB
Orlen Wisla PłockOrlen Wisla Płock
Paris Saint-GermainParis Saint-Germain
Riihimäen CocksRiihimäen Cocks
RK Celje Pivovarna LaskoRK Celje Pivovarna Lasko
RK Eurofarm RabotnikRK Eurofarm Rabotnik
SC Pick SzegedSC Pick Szeged
SG Flensburg-HandewittSG Flensburg-Handewitt
Sporting CPSporting CP
THW KielTHW Kiel
Vardar SkopjeVardar Skopje

Blitztabelle

Gruppe A
#MannschaftMannschaftMannschaftSp.SUNToreDiff.Pkt.
1FC BarcelonaFC BarcelonaBarcelonaFCB10901356:2787818
2SC Pick SzegedSC Pick SzegedPick SzegedSCP10811297:2514617
3Paris Saint-GermainParis Saint-GermainParis HandballPSG10802314:2773716
4Aalborg HåndboldAalborg HåndboldAalborg HBAAB10505302:311-910
5SG Flensburg-HandewittSG Flensburg-HandewittFlensburg-HSGF10316265:274-97
6RK Celje Pivovarna LaskoRK Celje Pivovarna LaskoRK CeljeCPL10307251:302-516
7Elverum HåndballElverum HåndballElverumELV10118258:294-363
8HC PPD ZagrebHC PPD ZagrebHC PPD ZagrebZAg10118238:294-563
  • Viertelfinale
  • Achtelfinale
Gruppe B
#MannschaftMannschaftMannschaftSp.SUNToreDiff.Pkt.
1THW KielTHW KielTHW KielTHW10721314:2823216
2KC VeszprémKC VeszprémVeszprémKCV10703333:2884514
3KS KielceKS KielceKS KielceKSV10523302:2831912
4Montpellier HBMontpellier HBMontpellier HBMHB10514277:274311
5FC PortoFC PortoFC PortoFCP10424286:295-910
6Vardar SkopjeVardar SkopjeRK VardarRKV10415286:321-359
7HC Motor ZaporozhyeHC Motor ZaporozhyeZaporozhyeZAP10127297:323-264
8Brest HC MeshkovBrest HC MeshkovBrest MeshkovBRE10208274:303-294
  • Viertelfinale
  • Achtelfinale
Gruppe C
#MannschaftMannschaftMannschaftSp.SUNToreDiff.Pkt.
1Bidasoa IrúnBidasoa IrúnBidasoa Irún10631297:2465115
2Sporting CPSporting CPSportingSCP10622309:2664314
3IK SävehofIK SävehofSävehof10604268:278-1012
4HT Tatran PrešovHT Tatran PrešovPrešovPRE10316260:279-197
5Riihimäen CocksRiihimäen CocksRiihimäen CocksRII10307239:290-516
6RK Eurofarm RabotnikRK Eurofarm RabotnikRabotnikRAB10307265:279-146
  • Elimination Round
Gruppe D
#MannschaftMannschaftMannschaftSp.SUNToreDiff.Pkt.
1Dinamo BucureștiDinamo BucureștiDin. BucureștiDIN10730298:2564217
2Orlen Wisla PłockOrlen Wisla PłockWisla PłockPLO10514267:260711
3GOG Svendborg GudmeGOG Svendborg GudmeGOG Svendborg10415310:319-99
4IFK KristianstadIFK KristianstadKristianstadIFK10334283:298-159
5Chekhovskie MedvediChekhovskie MedvediChekhovskie MedMED10406280:308-288
6Kadetten SchaffhausenKadetten SchaffhausenSchaffhausenKAD10226280:27736
  • Elimination Round